Ogrody Skalne, Ogrody Przydomowe, Ogrody Japońskie

Panuje powszechne przekonanie, że ogrody zimowe są – ze względu na cenę i charakter – dla snobów. Jednym z najbardziej ciekawych aspektów posiadania ogrodów i zieleńców jest to, że praktycznie każdy ogród jest inny i jest odbiciem osobowości jego właścicieli. Czasami brak czasu w tym momencie skłania nas do tego, abyśmy sięgnęli po takie usługi jak: projektowanie wnętrz warszawa.

Jako jedna z nielicznych firm zanim przystąpimy do projektowania i zakładania ogrodów przygotowujemy w pełni profesjonalne projekty ogrodów. Projekty ogrodów przydomowych i terenów zielonych wykonujemy w oparciu zasady europejskiej i dalekowschodniej sztuki ogrodowej. Samodzielne projektowanie ogrodów czasami też ma znaczenie.

 

Wiedza na temat stylów, historii i poglądów ogrodnictwa jest niezbędna, ponieważ nawet w projektach tworzonych od zera często znajdują się nawiązania do najbardziej znanych ogrodów. Osoba odpowiedzialna za projektowanie ogrodów musi więc być naprawdę ekspertem, bo w przeciwnym razie, zamiast z ogrodem, skończysz raczej z zaniedbanym i chaotycznym trawnikiem, który zachwycać nie może, albo z zalążkiem ogrodu, który będzie przypominał puszczę amazońską wdzierającą się do opuszczonego miasta. Ze względu na coraz większą konkurencję na rynku projektowanie ogrodów nie jest już tak kosztowne jak dawniej. Zawodowe projektowanie ogrodów zasadniczo zachodzi w kilku krokach.

Tak więc, podczas gdy zasady projektowania ogrodów są dobrymi wytycznymi, nie należy czuć się jak są one particular w żelaznymi zasadami, których nie wolno przekroczyć. Dobrym przykładem może być wykorzystanie krajobrazu skał i głazów Jeśli kiedykolwiek widziałeś ogród, w którym były duże białe okrągłe głazy narzutowe i zarazem duży czerwony kwadratowy głaz granitowy to widziałeś, najlepszy przykład jak nie projektować ogrodów. Istnieją zasadniczo dwa rodzaje równowagi w projektowaniu ogrodów.