Ogrzewanie ogrodów

Jest moda na ogrzewanie ogrodów, powstają coraz to nowocześniejsze systemy i sposoby. Ekologiczne, wodne czy naturalne jak słonecznie a nawet powstają jakieś turbiny które podgrzewają powietrze w altance.

mix2

Ogrzewanie ogrodów za chwilę będzie bardziej zaawansowane niż ogrzewanie domu naszych. A znając pasje jaką niektórzy mają do ogrodów może to być inwestycja przyszłościowa. Do najpopularniejszych należą:

Klimatyzatory

Jest to rozwiązane średnio drogie i potem potrzeba trochę wysiłku w utrzymaniu eksploatacji, ogrzanie ogrodu jest w najszybszym tempie.Jeżeli wybierzemy klimatyzatory dwufunkcyjne z możliwością chłodzenia i grzania, będziemy mogli używać ich i latem i zimą. Jeśli używamy pomieszczenia przez okres zimowy to warto zaopatrzyć się tylko w urządzenie grzewcze. Na rynku jest coraz więcej takich urządzeń. Jest trend wzrostowy.

Ogrzewanie kanałowe

Ten system cieszy się popularnością w krajach wysoko rozwiniętych ponieważ jest tani. Grzejniki konwekcyjne zasilane są poprzez istniejącą instalację grzewczą, schowane w kanałach poprowadzonych wzdłuż szklanych ścian oranżerii, przykryte kratką wentylacyjną, po której można chodzić. Koszt wykonania tego typu instalacji jest dość niski, a powietrze unoszące się z grzejników osusza szklane ściany, dzięki czemu nawet przy dużej różnicy temperatur, między zewnętrzną a wewnętrzną panującą w ogrodzie, nie osadza się para wodna na wewnętrznej stronie szyb. Jak widać to nie jest skomplikowany system, ale największa trudnością tutaj jest utrzymanie czystości wewnątrz grzejników, które mogą zostać szybko zapchane jeśli nie będziemy stosować się do instrukcji obsługi.

Promienniki podczerwieni

Do ogrzewania ogrodów zimowych instaluje się urządzanie emitujące promienie podczerwieni emitujące światło słoneczne. Wada dla niektórych może być brak opalenizny tylko. Energia przechodzi przez powietrze i ogrzewa podłogę, ściany, oraz osoby znajdujące się w bezpośrednim zasięgu działania urządzenia. Nie potrzeba stosowania specjalnych wzmacniaczy do rozprowadzania promieni ciepła. Koszty eksploatacji i konserwacji systemu są prawie zerowe. Promienniki wykorzystać można zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

Bardzo szeroką ofertę systemów grzewczych znajdziesz na http://www.dedietrich-kotly.pl/mcr3/